Szóval a finomvonalas repesztést alulról ugyanúgy csináljuk, mint máskor és máshol. Csak nem teszünk alá papírt, vagy festéket, hanem mindjárt a repesztőlakk első fázisával kezdjük, aztán folytatjuk a másodikkal, aztán dörzsölünk, végül lakkozunk. És megint lakkozunk. Jól, alaposan, oldószeres lakkal. Ez az egyik (vagyis ez már kettő) szabály.
első fázis |
A papírt lehet körbevágni, tépni, egyben felragasztani. Utána pedig a valahányadik fontos szabály, hogy jól ragasztózzuk le a felületet. Inkább többször. Mert ha maradt ragasztatlan (wow,deszépszó) felület, akkor aláfolyhat a festék.
Szóval mikor megszáradt a ragasztó, legyen még egy réteg, és jöhet a festés. A végén pedig még egy réteg lakk és kész is van.
Mi csináltunk lábat is a tányérnak, így szép tál lett belőle. Egy mécsestartót (üveg) ragasztottunk a tányér aljára.
Ez a tányér lett a kedvencem, mert először elszakadt a szalvéta, az egyik levél megadta magát, de Szonja olyan szépen helyrehozta, hogy nem is venni észre. (bal alsó) A másik oka pedig, hogy nem javasoltam neki ezt a festést, hogy belül világos, kívül sötétedik, mert a festék gyors száradása miatt féltem, hogy nem lesz szép. És megcsinálta ezt is! :-)))
Színt kevertem!! :-) További képek a foglalkozásról, a tányérokról itt látható. |
Nagyon tetszik!!!
VálaszTörlés